1982 yılında İstanbul’da kimyevi madde ticareti yapmak üzere kurulan Yılmaz Kimya yarım asıra yaklaşan tecrübe ile teknoloji ve fonksiyonelliği bir araya getirmiştir.

 

Güvenilir ve sürdürülebilir hizmet anlayışımız sayesinde bugün 35 ülkeden 200’ün üzerinde tedarikçi ile çalışmakta ve 500’den fazla kimyasal hammadde portföyümüz ile Türkiye pazarında kimyevi madde sektörünün ilkelerini belirlemekteyiz.

 

Türkiye pazarında 1500’den fazla müşteriye hizmet veriyoruz. Dünya standartlarında tedarik, hizmet ve servis anlayışımız ile beraber sadece Türkiye pazarı değil ihracatta 100’ü aşkın müşterilerimizle de bu başarıya ortak oluyoruz. Sektörümüzde ithalat, ihracat, satış ve pazarlama alanlarında birçok ilki gerçekleştirdik. Bu operasyonları İstanbul’da bulunan Genel Merkezimizden satış öncesi, satış ve satış sonrası hizmetleri, yine İstanbul’un iki yakasında ayrı ayrı konumlanmış depolarımızda lojistik faaliyetlerimizi yönetiyoruz. Yılmaz Kimya olarak müşterilerimize stoktan hammadde satışı, proje bazlı hammadde A-Z’ye hammadde tedariği, teknik bilgi ve formülasyon desteği, numune ve dokümantasyon desteği, tedarikçi seminerleri gibi değer katan hizmetler vermekteyiz.

 

İstanbul-Dudullu’da konumlanmış Lojistik merkezimizin 6.500 m2 kapalı alan, 5.000 palet kapasitesi, İstanbul-Esenyurt’ta konumlanmış Lojistik merkezimizin ise 15.000 m2 kapalı alan, 4.000 palet kapasitesi ile yönetilmektedir. Her iki lojistik merkezimizde WMS (Warehouse Management System) yazılımıyla akıllı ve adresli yönetilmektedir. Operasyon anlamında elleçleme, forklift ve dar koridor forklift operatörlüğü, dökme sıvı depolama, otomasyonlu imalat ve dolum yapabilme konularında uzmanız. Dağıtım sektöründe sadece Yılmaz Kimya’da kendi ecza deposu ruhsatı bulunmaktadır. Bünyemizde ilaç hammaddesi konusunda uzman kadroya sahibiz. 10’dan fazla kendi nakliye filomuzla ile beraber Marmara Bölgesindeki dağıtımları kendimiz yapmakta olup, Türkiye’nin diğer bölgelerine sahip olduğumuz yüksek standartlara uygun ve anlaşmalı olduğumuz firmalar ile hizmet sağlıyoruz. Gıda, İlaç, Kozmetik, Endüstriyel, Laboratuvar, Tarım-Hayvancılık sektörleri üzerinden milyonlarca haneye girmekten ve kobilerden büyük global şirketlere sizler için çalışmaktan gurur duyuyoruz.

 

Yılmaz Kimya olarak 41 yıldır; “Deneyimle değer katıyoruz…”

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

İletişim Formu

© Yılmaz Kimya 2023 Tüm hakları saklıdır.